Ana Sayfa Yaşam &Sağlık Polyesterin Zararları

Polyesterin Zararları

0

Kumaşlar yeni ve geliştirilmiş teknolojilerle üretilse de sağlığımızı olumsuz yönde etkilediği gerçeğini aklımızın bir köşesinde bulundurmalıyız.

Kimyasal işlem görmüş doğal ya da sentetik her türlü kumaş tenimizle birebir nüfus etmektedir.
Özellikle parlak, renkli, plastik baskılı kıyafetler sadece yetişkinleri değil çocukların da sağlığını ciddi anlamda tehdit etmektedir. Polyester bazı tehlikeli kumaşlar arasında en başta gelen bir yapıya sahiptir.

Naylon ve Plastik ham yapısından üretilen polyester derinin nefes almasını önlediği gibi çeşitli ve tehlikeli cilt rahatsızlıklarının da başlangıcının altını çizmektedir.

Yapılan birçok araştırmada polyester kumaşın rahatsızlıkları tetiklediği kanıtlanmış olup bunun üzerine hayvanlar üzerinde bile birçok deneylerle kendini ne yazık ki ele vermiştir.
Mesela; kullanılan erkek iç çamaşırlarında erkekte sperm kalitesi ve sayısını düşürdüğü gözlenmiş kadınların ise genital bölgelerinde mantar, kaşıntı, yumurtalıklarda tembellik gibi birçok hastalık oluşturduğu gözlenmiştir. Ayrıca polyester sentetik yapısı ile çok güçlü bir şekilde vücutta elektrostatik potansiyel oluşturmaktadır.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version