Ana Sayfa Temizlik & Kozmetik Kozmetik Ürünleri Fondötenin Zararları Nelerdir?

Fondötenin Zararları Nelerdir?

0
fondötenin zararları

Makyaj malzemelerinin hemen hemen hepsinde kadınların sağlığını ciddi yönde tehlikeye sürükleyen maddeler bulunmaktadır. Bunun yanı sıra çok iyi tasarlanmış ve geliştirilmiş markalarda dahi fondöten ömrünü uzatmak yada renk pigmentlerini oluşturabilmek için içeriğine envai çeşit kimyasal işlem görmüş maddeler girmektedir.

Evet nasıl ki 5 parmağın biri olmazsa olmazdır fondötende yapılan makyajda olmazsa olmazlardan bir parçadır. En hafif makyajdan tutunda en gösterişli makyajda bile baş tacı fondöten ve buna benzer cilt tonu sabitleyici renklendirilmiş yoğun kremsi fondöten yada bb CC kremler hızla tüketilmekte ve üretilmektedir.

Fondötenin Zararları Nelerdir?

1.Fondötenler içerisinde bulundurduğu paraben maddesi ile kanser hastalıklarından tutun ciltte ciddi bozulmalara, deri altı enfeksiyonlarına yol açmaktadır.

2.Sls yani Sodyum Lauryl Sülfat maddesi cilt ürünlerinin neredeyse yüzde doksanında bulunan bir maddedir. Bu madde cilt ve göz iritasyonuna neden olduğu gibi deri altında da büyük tahribatlara yol açmaktadır.

3.Fondöten içerisinde FD&C ve D&C yani Sentetik Renklendiriciler bulunmaktadır. Buda Petrol ve türevi maddelerden elde edilen kansorejen içeriği taşıyan zararlı maddelerdendir.

Fondötenin zararlarını azaltmak için neler yapmalıyız?

• Gün aşırı yüzünüzü mutlaka dinlendirmelisiniz.  Her gün ve akşam makyaj yapmaktan kaçınmalı ve mutlaka ara vererek devam etmelisiniz

• Makyaj altına bir nemlendirici sürerek verilecek zararları düşürebilirsiniz.

• Her zaman doğal kozmetik ürünleri tercih etmelisiniz.

• Kullandığınız makyaj ürünlerinin kalitesinden hiç bir koşulda taviz vermeyin.

• Cildinizin durumuna göre 1 hafta ya da 10 günde bir, dinlendirici bakım maskesi uygulayın.

• Makyajınızı temizlemeden asla yatmamalısınız. Aslında en önemli nokta da bu olsa gerek.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version